moje weby:    Eshop - internetový obchod kde seženete parádní věcičky    www.imlok.net    elektrika (schémata, značky, postupy)    návody na deskové hry    Wordpress

iMlok.net
ÚvodMobilPocket PCPCČlánkyLicenční ujednáníKontakt
  

Video - DVD do DivX

Jistě jste se už setkali s variantou, že potřebujete nastříhat ukázky ze svého DVD, případně stáhnout celý film z DVD do Pc. Třeba když dostanete profi DVD svého vystoupení a chcete jej ukázat známým apod. Takže v článku ukážu jak z DVD uložit do PC ve formátu AVI s kodekem DivX (aby nezabíralo mnoho místa). DVD můžete dále nastříhat třeba dle mých dalších článků, třeba základní práce s videem.

Instalace potřebného SW

Potřebujeme tyto SW a kodeky:
  • DVDdecrypter, třeba ze www.stahuj.cz.
  • virtualDub mpeg2, třeba ze www.stahuj.cz.
  • kodek AC3, třeba ze www.stahuj.cz, nebo přímo z mých stránek video-dvd2divx_ac3.zip. Tento kodek Vám umožní stáhnout si zvukovou stopu. Pokud si jej stáhnete z mých stránek, klikněte po rozbalení na AC3ACM.inf pravým tlačítkem myši a dejte volbu Nainstalovat.
Po stažení tohoto, si to nainstalujte do PC.

Stažení DVD souborů do PC

Spusťe si DVDdecrypter (dále jen DD) a nastavte si v menu Tools - Setting a záložce File mode hodnotu File splitting na NONE. Pokud by jste nechali tento File splitting zapnutý rozházel by vám i hlavní film po 1G na několik menších. A to nechceme. Potvrďte Ok. V menu Mode nechte na File F.
Navolte si cestu kam chcete uložit soubory z DVD a spusťte grabování.


obr č.1 - DD, základní obrazovka

Zpracování videa do AVI

Spusťe si program VirtualDub mpeg2 (dále jen VD). V menu Open a otevřete si některý .VOB, který je uložen z DD v vámi vybraném adresáři. Nyní klasicky menu Video - compression a kodek DivX. Více o kompresi videa v mém článku Základy práce s videem.
Nyní když máme otevřený video soubor, jej uložíme jako AVI a to v menu File - Save as Avi. No a je to hotovo. Tip Pokud chcete můžete ideo dále stříhat, uložit pouze zvuk, nebo obraz. Pokud video budete dále editovat, doporučuji si jej nechat jako AVI bez komprese. Sice zabírá moc místa, ale lépe se s ním potom pracuje, je to rychlejší. Nebo samozřejmě také jednotlivé .VOB, představující kapitoly ve filmu si spojit. Jako např. zaběr přicházejícího oslavence do pokoje, potom zaběr v pokoji a nakonec jednotlivé záběry z oslavy.

04.01.2008 - Mlok -


Copyright   - MLOK -
Počet návštev: 3005.2129999999997